IM06RFCSBH2R7J40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSBH2R7J40
Beschreibung:
FIXED IND 2.7UH 1.6A 120 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 55 @ 10MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 88MHz