IM06RFCSBH4R7J40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSBH4R7J40
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 1A 300 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 70 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 72MHz