IM06RFCSBHR33J40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSBHR33J40
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 330NH 2.5A 50 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 40 MHz
Q @ Freq 70 @ 40MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 330 nH
Series IM-6-RFCS-40
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 352MHz