IM06RFCSER6R8K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSER6R8K40
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 800MA 550MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 65 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 56MHz