IM06RFCSRU3R9J40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSRU3R9J40
Beschreibung:
FIXED IND 3.9UH 1.2A 230 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 60 @ 10MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 76MHz