IM06RFCSST3R3K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSST3R3K40
Beschreibung:
FIXED IND 3.3UH 1.4A 150 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 55 @ 10MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series IM-6-RFCS-40
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 80MHz