IM08BH152J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM08BH152J
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 1.5MH 72MA 25 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 65 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 72 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25Ohm Max
Inductance 1.5 mH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.4MHz