IM08BH162J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM08BH162J
Beschreibung:
FIXED IND 1.6MH 70MA 26 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 65 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26Ohm Max
Inductance 1.6 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.3MHz