IM08BH242J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM08BH242J
Beschreibung:
FIXED IND 2.4MH 64MA 31 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 70 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 64 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 31Ohm Max
Inductance 2.4 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.9MHz