IM10BH822K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10BH822K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 8.2MH 50MA 65 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 80 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65Ohm Max
Inductance 8.2 mH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.05MHz