IM10RA472J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RA472J
Beschreibung:
FIXED IND 4.7MH 58MA 48 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 80 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 58 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 48Ohm Max
Inductance 4.7 mH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.35MHz