IM10RFCLBH151J12
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCLBH151J12
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 280MA 6.4 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 100 @ 1MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.4Ohm Max
Inductance 150 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 11MHz