IM10RFCLBH180J12
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCLBH180J12
Beschreibung:
FIXED IND 18UH 1.15A 400 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 5 MHz
Q @ Freq 75 @ 5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 18 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 29MHz