IM10RFCLBH2R2K12
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCLBH2R2K12
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 3.5A 40 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 130 @ 10MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 92MHz