IM10RFCLBH390J12
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCLBH390J12
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 39UH 720MA 1.1 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 70 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 720 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 39 µH
Series IM-10RFCL-12
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 21MHz