IM10RFCLBH820J12
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCLBH820J12
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 425MA 2.8 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 100 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 425 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Inductance 82 µH
Series IM-10RFCL-12
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 14MHz