IM10RFCLRA4R7K12
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCLRA4R7K12
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 75 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series IM-10RFCL-12
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 64MHz