IM10RFCLSK6R8K12
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCLSK6R8K12
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 3A 60 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 65 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series IM-10RFCL-12
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 52MHz