IM10RFCMBH122J13
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCMBH122J13
Beschreibung:
FIXED IND 1.2MH 120MA 22 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 60 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 22Ohm Max
Inductance 1.2 mH
Series IM-10RFCM-13
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.2MHz