IM10RFCMBH150K13
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCMBH150K13
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 730MA 620 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 90 @ 1MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 730 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 620mOhm Max
Inductance 15 µH
Series IM-10RFCM-13
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 9MHz