IM10RFCMBH151J13
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCMBH151J13
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 190MA 8 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 90 @ 1MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8Ohm Max
Inductance 150 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 9MHz