IM10RFCMRA1R0K13
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCMRA1R0K13
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 2.7A 40 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 15 MHz
Q @ Freq 100 @ 15MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 136MHz