IM10RFCMRA2R2K13
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCMRA2R2K13
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 2.5A 50 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 95 @ 10MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 88MHz