IM10RFCMRR100K13
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM10RFCMRR100K13
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 1A 320 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1.5 MHz
Q @ Freq 100 @ 1.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 13MHz