IMC0402ER10NJ
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0402ER10NJ
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0402 (1005 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 10NH 320MA 410MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 19 @ 800MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 410mOhm Max
Inductance 10 nH
Series IMC-0402
Type -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.8GHz