IMC0402ER18NJ01
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0402ER18NJ01
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 420MA 230MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 18 nH
Series IMC-0402-01
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.1GHz