IMC0402ER1N5S
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0402ER1N5S
Beschreibung:
FIXED IND 1.5NH 400MA 70MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 21 @ 800MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 1.5 nH
Series IMC-0402
Type -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz