IMC0603ER12NG01
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0603ER12NG01
Beschreibung:
FIXED IND 12NH 700MA 130MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 12 nH
Series IMC-0603-01
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz