IMC0603ER18NJ
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0603ER18NJ
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 350MA 450MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 30 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 18 nH
Series IMC-0603
Type -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.3GHz