IMC0805ER100J01
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0805ER100J01
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 80MA 5 OHM SMD
Auf Lager : 5571
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Inductance 10 µH
Series IMC-0805-01
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz