IMC0805ER12NK
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0805ER12NK
Beschreibung:
FIXED IND 12NH 535MA 180MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 535 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 12 nH
Series IMC-0805
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.3GHz