IMC0805ER1R0K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0805ER1R0K
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 120MA 2.98 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 8 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.98Ohm Max
Inductance 1 µH
Series IMC-0805
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz