IMC0805ER2N2S01
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0805ER2N2S01
Beschreibung:
FIXED IND 2.2NH 800MA 60MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 50 @ 1GHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series IMC-0805-01
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz