IMC0805ER2R2J01
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0805ER2R2J01
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 110MA 3.1OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 110 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.1Ohm Max
Inductance 2.2 µH
Series IMC-0805-01
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 110MHz