IMC1008ER10NJ
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1008ER10NJ
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 10NH 1A 80 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 50 @ 1GHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 10 nH
Series IMC-1008
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.3GHz