IMC1008ER18NJ
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1008ER18NJ
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 1A 100 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 60 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 18 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.7GHz