IMC1008ER2R7J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1008ER2R7J
Beschreibung:
FIXED IND 2.7UH 195MA 2.6OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 195 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 130MHz