IMC1008ER6R8J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1008ER6R8J
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 165MA 2.8OHM SMD
Auf Lager : 2750
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 165 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 39MHz