IMC1210AN2R2K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1210AN2R2K
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 320MA 1 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 75MHz