IMC1210BN120K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1210BN120K
Beschreibung:
FIXED IND 12UH 173MA 2.5 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 173 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Inductance 12 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz