IMC1210BN22NK
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1210BN22NK
Beschreibung:
FIXED IND 22NH 592MA 200MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 30 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 592 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 22 nH
Series IMC-1210
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 1GHz