IMC1210ER1R2J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1210ER1R2J
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 390MA 750MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 390 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series IMC-1210
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz