IMC1812BN102J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1812BN102J
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 30MA 40 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 30 @ 250kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 30 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.5MHz