IMC1812BN220K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1812BN220K
Beschreibung:
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Inductance 22 µH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz