IMC1812BN271J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1812BN271J
Beschreibung:
FIXED IND 270UH 92MA 12 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 40 @ 790kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 92 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 270 µH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 4MHz