IMC1812BN2R2J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1812BN2R2J
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 380MA 700MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 380 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 55MHz