IMCH1812ER1R0K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMCH1812ER1R0K
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
1812 (4532 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 1.05A 110 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 1 µH
Series IMCH-1812
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz