IMS02BH3R3K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02BH3R3K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 3.3UH 185MA 1.3 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 49 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Series IMS-2
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 80MHz