IMS02WWDBH101K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02WWDBH101K40
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 280MA 4.1 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 43 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.1Ohm Max
Inductance 100 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 15MHz