IMS02WWDBH102J40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02WWDBH102J40
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 80MA 52 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 45mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 49 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 4.5MHz